DİYET VE BESLENME

Obezite ve sağlıklı beslenme, çağımızın en büyük sorunlarından biri haline gelen ciddi bir sağlık sorunudur.Televizyon kanallarında ya da yeni medya ortamlarında çok sayıda bilgiler bulunmakta olup doğal alternatif tıp yöntemleri önerilmektedir.

Doğal beslenme üzerine olan çalışmalar, doğal dahi olsa uzman kontrolü olmadan, gerekli tahliller ve prosedürler uygulanmadan gerçekleştirildiğinde çeşitli alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedirler.Aynı zamanda spor salonlarında oluşturulan listelerin birçoğu sizin sağlık durumunuzu etkilemeyecek dahi olsa, kısa sureli çözümler sunduklarından yanlış yönlendirilmenize sebebiyet verecek, size geçici bir sürece sevk edecektir.

Obezite ya da fast-food tüketiminin çok güncel bir konu olması sebebiyle, internet ortamında ya da tanıdıklarınızdan edinebileceğiniz bazı aktüel reçeteler muhtemelen sizin fizyolojinize uygun olmayacağından, bu tarz listeleri ve bilgi kirliliğini sonlandırmanız adına alternatif çözümleri değerlendirmelisiniz. Hayal ettiğiniz kiloya ulaşmanın en sağlıklı yöntemi uzmanların görüşleri doğrultusunda spor yapmak ve düzenli beslenmektir. Bu sebeple, etrafınızdan alacağınızbilgiler doğrultusunda değil, sizin sağlığınıza öncelik gösteren yöntemleri tercih etmek en akılcı çözüm olacaktır. Böylece geçici çözümler ve kısa sürede çok fazla kilo kaybı yaşatan ve hayatınızı riske atacak girişimlerden kaçınmış olacak,sağlıklı beslenme konusunda uzman diyetisyenlerin görüşleri sayesinde bilgileneceksiniz.

Kurumların, diyetisyen klinikleri altında hizmet vermeleri aynı zamanda yasal yaptırımlara tabii bulunduğundan tamamen güvenli bir şekilde kilo almak veya vermek konularında sizlere doğru yöntemi, yine sizin yaş,boy,kilo,cinsiyet gibi özelliklerinizi göz önünde bulundurarak sağlayacaktır.

 

DOKTORUMUZA DANIŞIN