AQUA PEELING

Hiçbir cerrahi bir işlem yapılmadan yüze uygulanan; kırışıklıkları düzeltme, akneleri yok etme, gözenekleri açma gibi cilt bakımlarını çok kısa bir sürede yapan ve bu tür uygulamalar için özel tasarlanmış bir cihazdır.

Cihazın özel olarak tasarlanmış başlığı dönerek cildinizde biriken ölü hücre, gözenek içi yağ, siyah nokta ve diğer yabancı maddeleri cildinizden temizler. En son olarak uygulanan nemlendiriciler ciltteki nem dengesini sağlar.

Aqua Peel Uygulaması;
Öncelikle içeriğinde uygun oranda AHA (Alfa Hidroksit Asit) bulunan solüsyon ile cildin ihtiyacına göre 5-­10 dakika cihaz aracılığıyla uygulanır. Bu işlem neticesinde ölü dokuların temizlenmesi ve gözeneklerin açılması sağlanır.
Sonrasında içeriğinde uygun oranda bulunan Salisilik Asit solüsyonu ile Aqua Peel cildin ihtiyacına göre 5­-10 dakika uygulanır. Bu işlem ile salisilik asit cildin alt katmanlarına kadar geçer böylece cildin birçok bakteri ve artıklarının temizlenmesi sağlar.

En son olarak ise içeriğinde yatıştırıcı ve nemlendirici maddelerin bulunduğu solüsyon ile Aqua Peel, cildin yatışmasını ve bol nem almasını sağlar.

Aqua Peel’in faydaları nelerdir?
Yüzdeki bariz kırışıklıklar, koyu lekeler ve aknelerin giderilmesini sağlar.
Tıkalı gözeneklerin açılması ve gözenek içinin temizlenmesi, pürüzlü cildin hemen iyileştirilmesini sağlar.
Ciltte temizleme, cildin nem dengesinin sağlanması ve antioksidan etki sağlar.
Çok kısa bir sürede cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.

 

DOKTORUMUZA DANIŞIN