FOKUSLU ULTRASON

Fokuslu ultrason (ultraskin) nedir?

Fokuslu ultrason tedavisi ses dalgalarının kullanıldığı bir ameliyatsız cilt toparlama yöntemidir. Fokuslu ultrason odaklanmış ses dalgaları anlamına gelir. Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında kollajen sentezini uyararak ciltte gençleşme sağlar.

Fokuslu ultrason (ultraskin) tedavisi ile hangi şikayetler giderilebilir?

  • Çene bölgesinde gevşeklik ve sarkma
  • Çene çizgisi kaybı
  • Yanak sarkması ağız köşelerinin aşağı dönmesi
  • Boyun ve göz çevresinde sarkmış cilt
  • Kaşlarda düşüklük

Fokuslu ultrason (ultraskin) tedavisinin cilt germe mekanizması nedir?

Cilt gençleştirmede kullanılan lazerler cildin belli bir derinliğinin altına inemezler. Fokuslu ultrason tedavisi cildin 4,5 mm altındaki fasya dokusuna ulaşır. Lazer ve radyofrekans cihazları cildin bu kadar derinine inemez. Fasya dokusu cilt germe amaliyatlarında cildi toparlamak için müdahale edilen bir bölgedir.  Fokuslu ultrason tedavisi cildin altına odaklanarak fasya dokusunu küçülten ısı alanları oluşturur. Fasyadaki küçülme nedeniyle işlemden hemen sonar cildin sarkmış alanlarında toparlanma gözlenir. Fokuslu ultrason ayrıca ciltteki kollajeni arttırdığı için işlemden sonar ciltteki toparlanma artışı devam ederek üçüncü ayın sonunda maksimuma ulaşır.

Fokuslu ultrason (ultraskin) cilt gençleştirme yöntemleri bir arada kullanılabilir mi?

İşlemden 15-30 gün sonra PRP, yüz mezoterapisi, mikro iğneleme, dolgu ve botoks yapılarak işlemin sonuçları çok daha iyi hale getirilebilir.

Fokuslu ultrason (ultraskin) tedavisini kimler yaptırabilir?

Fokuslu ultrason cihazları cildin 3-4,5 mm altında etkili olur. Bu yüzde ciltte en alt dokulara kadar etkili olarak diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha fazla sıkılaşma sağlar. Yüz ve boyun cildini gevşek ve sarkmış kişiler Fokuslu ultrason yaptırabilirler. Fokuslu ultrason 35 yaş sonrası kaş düşüklüğü, çene altı, yanak sarkması, çene çizgisinin gevşemesi ve netliğini yitirmesi şikayeti olanlara yapılabilir. Ameliyat olmak istemeyenler Fokuslu ultrason tercih edebilirler.

Fokuslu ultrason (ultraskin) kaç seans uygulanmalıdırve seanslar ne kadar sürer?

Fokuslu ultrason tek seans uygulanır. İşlem süresi 30-60 dk’dırFokuslu ultrason tedavisinden ne kadar süre sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. Fokuslu ultrason tedavisi yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma yapmaz. Bu yüzden uygulamadan hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. İşlem sonrası makyaj yapmakta sakınca yoktur.

Fokuslu ultrason (ultraskin) tedavisinin yan etkileri nelerdir?

Fokuslu ultrason cildin derinlerine inen bir uygulama olduğu için önemli sinirlerin geçtiği alanlara uygulama yapılmaz. Cildin dışında soyulma yapmadığı için yazın uygulanabilir. Abartılı kontrolsüz uygulamalarda ve kemik üstü bölgelerde yağ erimesi yapabilir. Protokolüne uygun yapılırsa sorun yaşanmaz.

Fokuslu ultrason (ultraskin) uygulaması kimlere uygun değildir?

Fokuslu ultrason aşırı sarkması olanlarda beklenen sonuçlar alınmayabilir. Yüzü çok ince olan ve yağ dokusu az olan kişilere uygun değildir.

Fokuslu ultrason (ultraskin) tedavisi etkinliği ne kadar sürer?

Fokuslu ultrason etkisi kalıcıdır. Ancak yaşlanma devam ettiği için etkisi 1,5-2 yıl sürer. Uzun ömürlü bir uygulamadır.

Fokuslu ultrason (ultraskin) diğer cilt gençleştirme yöntemleri ile birlikte uygulanabilir mi?

Fokuslu ultrason sonrası dolgu ve botoks yapmak işlemin etkilerinin daha güzel ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle elmacık kemiklere dolgu takviyesi ve Fokuslu ultrasonun çene hattında yarattığı düzelmeyle birlikte yüzde sağlıklı ve genç bir görünüm ortaya çıkar.

 

DOKTORUMUZA DANIŞIN