SOĞUK RADYOFREKANS

Soğuk radyo frekansı nedir?

Soğuk radyo frekans yöntemi, tek bir sistemle hem sıkılaşma hem de zayıflama imkanı sunuyor. Bu yeni yöntem etkisini hemen gösterdiği gibi acısız ve az seansla çok iyi sonuçlar da verebiliyor. Bu yöntemin güçlü soğutma sistemi sayesinde acısız ve hızlı vücut şekillendirme  seansları gerçekleştirir. İlk seanstan itibaren gözle görülür kalıcı sonuçlar elde edilir.

Nasıl Uygulanır?

Soğuk radyo frekans; radyo frenkansı ile infrared ışınları birleştirilmiş ve soğuk ile ağrıyı minimuma indirip deride daha derine inebilmiştir. İlk seanstan ortaya çıkan deride sıkılaşma ve toparlama oldukça şaşırtıcıdır. Ortalama 40 dakika alan yüz bölgesinde haftada bir vücut bölgesinde ise haftada 2 yapılan seanslarla anestezi gerektirmeden kişinin günlük yaşantısından ayırmadan ortalama 12-15 seans gerekmektedir. İleri yaşlarda deride hızlı toparlanma yaparken soğuk radyo frekans genç yaşlarda derinin sarmasını önleyerek yaşlanmayı geciktirmektedir.

Hangi bölgelere uygulanır?

Soğuk radyo frekans sadece yüz bölgesinde değil farklı başlıklar kullanılarak bölgesel yağ eritmede son derece başarılıdır. Son yıllarda ses dalgaları kullanılarak uygulanan kavitasyon yönteminde de dirençli vakalarla karşılaşıyoruz. Özellikle incelme sonrası sarkmalar için ayrı bir tedavi yönteminin gerekliliği kulak problemleri olanlara protezlerin varlığı kavitasyon uygulamalarını sınırlamaktadır. Uygulanan yöntemde ICE RF-IR teknolojisi konsepti vardır. Tek bir başlıkta birleştirilen bu konsept bize uygulama esnasında birden çok tedaviyi yapabilme imkanı sunar. Bu nedenle bölgesel yağlanma tedavi edilirken aynı zamanda derideki sarkmalar toparlanmaktadır. Ayrıca vücut şekillendirme, selülit yok etme, popo  ve göğüs kaldırma, kırışıklık azaltma gibi tedavilerde son derece başarılıdır. Uygulama sadece karın ve basen bölgelerinde de uygulanmamaktaydı. Üst kol, sırt bölgesi, ve çok sayıda insanın problemi olan diz bölgesinde de uygulanmaktadır. İşlemi sırasında uygulanan soğuk ile istenilen derinliğe inilmekte istenilen seviyede yağlar eritilmektedir. İğnesiz bir uygulama yöntemi olan soğuk radyo frekans yöntemi ile ortalama 35-40 dakika süren seanslarda uygulanmaktadır. Hastalar işlem sırasında hafif bir sıcaklık artışı hissetmektedir.

Soğuk radyo frekansının diğer yöntemlere göre ne gibi avantajları vardır

Klasik radyo frekansı ile karşılaştırıldığında da mevcut cihazlardan 6 kat (360watt) daha etkili olmasıyla birlikte -5 dereceye kadar soğukluk hissi veren croyoterapy başlığı sayesinde ciltteki yanık riskini sıfıra indirerek tedavi esnasında hastalara sunduğu konforun yanı sıra RF enerjisinin daha derinlere sağlıklı olarak iletilmesinde ve bölgede selülit ve yağın etkili bir şekilde yok olmasını sağlar. Radyo frekans yöntemi yıllardır kullanılan bir yöntem iken soğuk radyo frekans ile yüz gençleştirmede ve bölgesel yağlanmanın azaltılmasında da daha hızlı etkinin çıkması sağlanır. Anestezi ve girişimsel bir işleme maruz kalmaması özellikle bölgesel yağlanmayı azaltırken aynı zamanda deride sıkılaşma oluşturması günlük yaşantıyı aksatmadan yapılması, rahat ve konforlu bir işlem olması soğuk radyo frekansını öne çıkarmaktadır. Sağlıklı, genç ve güzel kalın…

  • Selülitlerde %80’e varan azalma

  • Beden küçülme, sıkılaştırma ve vücut şekillendirme

  • Yağ hücrelerinde metabolik parçalanması

  • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünde azalma

  • Kas ve eklem ağrılarının giderilmesi

 

DOKTORUMUZA DANIŞIN