OXYGENEO CİLT BAKIMI

GeneO+ (OXYGENEO) adındaki bir masaüstü cihaz estetik amaçlı uygulamalarda bir çok işlevi birbiri ardına yerine getirerek arınmış, pürüzsüz, canlanmış ve dengelenmiş bir cilde kavuşmamıza yardımcı oluyor.

EN ÖNEMLİ YÖNÜ GÜÇLÜ OKSİJEN DESTEĞİ
Oksijenin deri hücreleri açısından önemi çok uzun yıllardır biliniyor; yoğun oksijen desteği, iyileşmesi güç yaraların kolayca iyileşmesini sağlıyor. Deriye dışarıdan uygulanan yüksek saflıkta oksijenin arındırıcı, yenileyici ve deri hücrelerini tazeleyici özelliği bir çok cilt bakım sistemi tarafından kullanılıyor. Ancak GeneO+ ( OXYGENEO ) şu ana dek bilinen oksijen desteğini farklı bir boyuta taşıyor; deriye oksijeni “dışarıdan” değil, kan dolaşımı yardımıyla “içerden” sağlıyor.

“İÇERDEN” OKSİJEN DESTEĞİ ?
GeneO+ kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşan, efervesan tablete benzer bir başlıkla çalışıyor. Cilde jel şeklinde zengin bir karışım sürüldükten sonra başlık bu jel üzerinde yavaşça gezdiriliyor. Sonrasında jel hafifçe köpürmeye başlıyor, çünkü jelin ve başlığın bir araya gelmesi deri yüzeyinde bir karbondioksit oluşumunu başlatıyor, cildimiz de deri yüzeyinde artan bu karbondioksit miktarını dengelemek için yüzeysel kan dolaşımındaki oksijen miktarını artırıyor. Artan oksijenle birlikte cilt arınıyor, temizleniyor ve kendisine verilecek bütün yararlı “besinleri” almaya hazır hale geliyor (Oksijenasyon). Bu yöntem “karboksiterapi” adıyla bilinen ve vücut uygulamalarında kullanılan bir yöntem. Oysa şimdi GeneO+ sayesinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde, hatta istenirse vücutta da uygulanabiliyor. Oksijeni “dışarıdan” uygulamaya çalışmak yerine “içerden” cilde akışını sağlamak ciltte eşine az rastlanır bir ferahlık ve arınmanın yanı sıra bir çok ek fayda sunuyor.

OKSİJEN DESTEĞİ DIŞINDAKİ İŞLEVLERİ
Aslında bu efervesan başlık ve jelin yetenekleri sadece içerden dışarı doğru bir oksijen akışı sağlamakla sınırlı değil. Öncelikle jelin üzerine uygulanan bu efervesan başlık köpürerek eridikçe bir yandan da pürüzlü bir yüzeye sahip oluyor; bu da derideki ölü hücre katmanının mekanik yolla sıyrılıp atılmasını sağlıyor (Eksfoliasyon). Diğer yandan jel oldukça zengin bir etken madde içeriğine sahip. Peptidler, renk tonunu eşitleyici maddeler, vitaminler, bitkisel ekstrelerle dolu olan jel sağlanan oksijen desteği sayesinde “aç” hale gelmiş cildin mükemmel biçimde besliyor. Efervesan başlık ölü deri katmanının sıyrılıp atılmasını sağladığı için bu besinler derin katmanlara kolayca inebiliyor (İnfüzyon). Bu besinler iki farklı jel aracılığıyla verilebiliyor, biri NeoRevive adı verilen yaşlanma karşıtı bir karışım, diğeri de NeoBright adında renk tonunu eşitleyen, leke oluşumu, matlaşmış cilt görünümü gibi cilt sorunlarında kullanılan bir karışım. Duruma göre bu jellerden biri seçiliyor.

RADYOFREKANS UYGULAMASI MASANIZIN HEMEN ÜSTÜNDE
Bu süper yetenekli masaüstü estetik harikası sadece bununla da kalmıyor. Deri katmanlarını kontrollü biçimde ısıtarak kolajen lifleri gerginleştiren ve sıkılaştıran, cilde daha diri, dolgun, pürüzsüz bir görünüm veren Radyofrekans uygulaması bu yetenekli platform tarafından etkili, güvenilir ve acısız biçimde yapılabiliyor. GeneO+ ile uygulanan radyofrekans yüz hatlarının şekillendirilmesine yardımcı oluyor, ağız ve göz çevresi gibi cilt yaşlanmasının sık görüldüğü alanlarda daha ilk uygulamada dahi fark edilen bir düzelme sağlıyor.

HEPSİ BU KADAR MI?
GeneO+  ( OXYGENEO ) tüm uygulamalarını cilde uygulanan her bakım ve prosedürü taçlandıran başka bir sürprizle sonlandırıyor. Masaj başlığı sayesinde bu derinleştirilmiş cilt bakımı mükemmel bir yüz masajı ile sonlanıyor. NeoMassage uygulamasından sonra ciltte duyulan arınma ve rahatlama duygusu daha da perçinleniyor. GeneO+ yetenekleri saymakla bitmeyen bir cihaz; istenirse bir ultrason başlığı takılarak mezoterapi kokteyllerinin herhangi bir enjeksiyon yöntemi olmaksızın cilde uygulanması sağlanabiliyor.

 

DOKTORUMUZA DANIŞIN